Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri/Asnjë humbje jete,83 të infektuar dhe 6 të shtruar në spitalBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:58 - 14/06/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 453 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 83 qytetarë, në këto bashki:

48 në Tiranë, 9 në Vlorë, nga 5 qytetarë në Fier, Sarandë, nga 2 qytetarë në Gjirokastër, Korçë, Poliçan, nga 1 qytetar në Vau i Dejës, Kavajë, Lushnje, Divjakë, Selenicë, Delvinë, Përmet, Tepelenë, Memaliaj, Kolonjë.

Janë 373 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 6 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 34 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,951 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (14 Qershor 2022)

Raste të reja ditore          83

Të shëruar në 24 orë       34

Të shtruar në spitale         6

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 453

Testime totale               1,835,697

Raste pozitive                  276,821

Raste të shëruara             272,951

Raste Aktive                         373

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            248

Fier                  50

Vlorë               36

Gjirokastër        9

Korçë                8

Shkodër            8

Durrës               7

Berat                 5

Elbasan             2

Pas