Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri/Asnjë humbje jete, vetëm 6 të infektuar në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:13 - 16/05/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 453 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 6 qytetarë, në këto bashki:

3 në Tiranë, 3 në Pogradec.

Në të gjithë vendin janë 189 qytetarë aktivë me Covid19.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 7 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 78 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,935 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (16 Maj 2022)

Raste të reja ditore 6

Të shëruar në 24 orë 78

Të shtruar në spitale 7

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 453

Testime totale 1,818,324

Raste pozitive 275,621

Raste të shëruara 271,935

Raste Aktive 189

Humbje jete 3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 114

Fier 16

Shkodër 13

Elbasan 8

Berat 8

Lezhë 7

Korçë 6

Vlorë 5

Gjirokastër 5

Kukës 3

Durrës 2

Dibër 2

Pas