Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri/ Asnjë humbje jete dhe 45 të infektuarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:33 - 24/09/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 45 raste të reja me COVID-19. Gjatë këtij harku kohor, nuk janë shënuar viktima nga koronavirusi.

Rastet e reja janë konfirmuar në këto bashki: 22 në Tiranë, nga 4 qytetarë në Shkodër, Fier, nga 2 qytetarë në Sarandë, Skrapar, Elbasan, nga 1 qytetarë në Lezhë, Durrës, Rrogozhinë, Bulqizë, Roskovec, Lushnje, Vlorë, Gjirokastër, Tepelenë.

Janë 626 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 6 pacientë.

Janë shëruar 97 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 326,592 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (24 Shtator 2022)

Raste të reja ditore 45
Të shëruar në 24 orë 97
Të shtruar në spitale 6
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 553

Testime totale 1,978,233

Raste pozitive 330,807
Raste të shëruara 326,592
Raste Aktive 626
Humbje jete 3,589

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 300
Elbasan 70
Shkodër 59
Fier 59
Vlorë 36
Durrës 31

Lezhë 20
Dibër 19
Korçë 13
Berat 10
Gjirokastër 9
Kukës 0

 

 

Pas