Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri/ 6 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:57 - 09/05/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit  janë shënuar 6 raste të reja nga 407 testime të kryera.

Rastet e reja kanë rezultuar në këto bashki: 3 qytetarë në Tiranë, 1 në Fier, Delvinë, Vlorë.

MSH njofton se 258 qytetarë janë aktivë me Covid-19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 7 pacientë, ndërsa 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 34 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,617 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (09 Maj 2022)

Raste të reja ditore 6
Të shëruar në 24 orë 34
Të shtruar në spitale 7
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 407

Testime totale 1,813,289
Raste pozitive 275,372
Raste të shëruara 271,617
Raste Aktive 258
Humbje jete 3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 168
Fier 26
Vlorë 22
Shkodër 8
Durrës 8
Lezhë 8
Korçë 6
Elbasan 5
Berat 3
Kukës 2
Gjirokastër 2

Pas