Aktualitet

COVID-19 në Shqipëri/ 43 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jeteBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:25 - 18/09/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndëtësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit në vend nuk është regjistruar asnjë humbje jete nga Covid-19. Po ashtu, mësohet se gjatë këtij harku kohor janë regjistruar 43 qytetarë të infektuar nga 335 testime të kryera.

Rastet e reja janë konfirmuar: 23 në Tiranë, 4 në Durrës, 3 në Kamëz, nga 2 qytetarë në Fier, Vlorë, Delvinë, nga 1 qytetarë në Shkodër, Malësi e Madhe, Vorë, Lushnje, Selenicë, Sarandë dhe Gramsh.

Janë 939 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 9 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Sakaq, janë shëruar 147 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 325,911 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (18 Shtator 2022)

Raste të reja ditore 43
Të shëruar në 24 orë 147
Të shtruar në spitale 9
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 335

Testime totale 1,974,704
Raste pozitive 330,437
Raste të shëruara 325,911
Raste Aktive 939
Humbje jete 3,587

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 420
Shkodër 108
Elbasan 88
Fier 80
Vlorë 61
Durrës 43

Korçë 38
Berat 34
Gjirokastër 26

Pas