Aktualitet

COVID-19 në Shqipëri/ 19 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jeteBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:56 - 16/10/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 19 raste të reja me COVID-19 nga 313 testime të kryera.

Gjatë këtij harku kohor në vendin tonë nuk janë shënuar viktima nga COVID-19.

Rastet e reja janë konfirmuar 9 në Tiranë, 3 në Durrës, 2 në Delvinë, nga 1 qytetarë në Mat, Fier, Patos, Mallakastër dhe Vlorë.

Janë 256 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.  Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 2 pacientë.

Po ashtu, janë shëruar 15 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 327,644 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (16 Tetor 2022)

Raste të reja ditore                19

Të shëruar në 24 orë             15

Të shtruar në spitale             2

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                     313

Testime totale                   1,990,227

Raste pozitive                      331,492

Raste të shëruara                  327,644

Raste Aktive                             256

Humbje jete                              3,592

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    185

Fier                           20

Elbasan                   13

Shkodër                 9

Vlorë                         8

Gjirokastër                6

Berat                           5

Durrës                     5

Korçë                         3

Lezhë                        1

Dibër                      1

Pas