Aktualitet

COVID-19 në Shqipëri/ 18 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jeteBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:54 - 13/11/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 18 raste të me COVID-19 nga 292 testime të kryera. Përgjatë këtij harku kohor nuk raportohet për humbje jete nga COVID-19.

Ndërkohë, rastet e reja me COVID-19 janë shënuar 10 në Tiranë,  3 në Sarandë, nga 1 qytetarë në Lezhë, Durrës, Lushnje, Gjirokastër dhe Dimal. Janë 183 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë. Sakaq, janë shëruar 21 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,252 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 13 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore                18

Të shëruar në 24 orë             21

Të shtruar në spitale             4

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                       292

Testime totale                   2,002,921

Raste pozitive                      332,029

Raste të shëruara                  328,252

Raste Aktive                             183

Humbje jete                              3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    135

Vlorë                         18

Fier                           8

Gjirokastër                9

Durrës                     4

Elbasan                   3

Berat                           3

Shkodër                 1

Lezhë.                     1

Dibër.                        1

Pas