Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri/14 të infektuar, asnjë viktimë në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:37 - 03/05/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 502 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 14 qytetarë, në këto bashki:

11 në Tiranë, nga 1 qytetar në Fier, Patos, Gramsh.

Janë 356 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 6 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 33 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,339 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (03 Maj 2022)

Raste të reja ditore 14

Të shëruar në 24 orë 33

Të shtruar në spitale 6

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 502

Testime totale 1,808,310

Raste pozitive 275,191

Raste të shëruara 271,339

Raste Aktive 356

Humbje jete 3,496

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 228

Fier 43

Vlorë 30

Gjirokastër 13

Shkodër 9

Elbasan 9

Korçë 8

Durrës 7

Berat 3

Kukës 3

Lezhë 3

Pas