Aktualitet

COVID-19 në Shqipëri/ 11 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jeteBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:47 - 25/11/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë konfirmuar 11 raste të reja me COVID-19 nga 423 testime të kryera. Gjatë këtij harku kohor nuk janë regjistruar viktima nga COVID-19.

Mësohet se rastet e reja janë regjistruar 7 në Tiranë, nga 1 qytetarë në Tropojë, Mat, Tepelenë dhe Berat. Janë 175 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë. Janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,433 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 25 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore 11
Të shëruar në 24 orë 14
Të shtruar në spitale 4
Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 423

Testime totale 2,007,915
Raste pozitive 332,202
Raste të shëruara 328,433
Raste Aktive 175
Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 147
Fier 9
Gjirokastër 8
Vlorë 3

Berat 3
Shkodër 2
Durrës 1
Kukës. 1
Dibër. 1

Pas