Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, humbin jetën 27 qytetarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:38 - 13/04/21 |
Opi Nion

27 viktima janë shënuar nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Po në harkun kohor të 24 orëve, në shtetin fqinj janë regjistruar 1.129 raste të reja nga 4.045 testime të kryera.

Gjithashtu janë regjistruar 1.152 pacientë të shëruar. Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar gjithsej 143.162 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre 118.946 janë shëruar dhe 4.589 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 19.927.

Pas