Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/ 9 viktima, rritet numri i rasteve të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:25 - 15/09/20 |
el ida

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Maqedoninë e Veriut. Në 24 orët e fundit në këtë shtet kanë humbur jetën 9 persona, ndërsa janë konfirmuar me koronavirus 98 raste të reja, rritje e ndjeshme krahasur me një ditë më parë, kur u shënuan 37 të infektuar.

Në total numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 661.

Shkupi, Kumanova, Prilepi dhe Tetova janë qytetet me numrin më të lartë të të infektuarve, viktimave dhe të rasteve aktive./ Opinion.al

Pas