Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 6 viktima dhe 131 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:42 - 29/08/20 |
Opi Nion

Pandemia COVID-19 vijon të përhapet në Maqedoninë e Veriut. Sipas ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 6 persona, ndërsa janë konfirmuar 131 raste të reja.

Ndërkohë, bëhet me dije se 81 pacientë janë shëruar.  Që prej nisjes së pandemisë në vendin fqinj regjistrohen 14 293 persona të prekur me koronavirus dhe 596 viktima./ Opinion.al

Pas