Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 35 viktima në 24 orë e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:01 - 04/04/21 |
Opi Nion

35 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Po ashtu, janë regjistruar dhe 734 raste të reja.

Nga Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut raportohet  se 621 pacientë janë shëruar.

Ndërkohë në këtë shtet është njoftuar se ditën e nesërme do të nisi vaksinimi masiv me vaksinën ruse “Sputnik V” .

Pas