Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 24 viktima dhe 999 raste


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:41 - 16/03/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore në këtë shtet deklarojnë se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 24 persona nga COVID-19.

Ndërkohë, nga 3,627 teste të realizuara në 24 orët e fundit, 999 persona kanë rezultuar me COVID-19.

Sipas autoriteteve 543 pacientë e kanë fituar betejën me koronavirusin, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 98,676 persona.

Pas