Kryesore

COVID-19 në Kosovë, shënohen 260 raste të reja dhe 3 humbje jete


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:15 - 22/02/21 |
Doriana Çepunaj

Kosova, ka regjistruar në 24 orët e fundit 260 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 3.104 mostrave në institucionet publike dhe ato private.

Në 24 orët e fundit, autoritetet shëndetësore raportojnë se 3 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19. “Rastet e vdekjes janë nga komunat: Fushë-Kosovë 1 rast (61vjeç), Gjakovë 1 rast (84 vjeç), Prizren 1 rast (68 vjeç)”shkruan Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike..

Gjithashtu njoftohet se janë shëruar 190 persona, derisa raste aktive me koronavirus janë 6.706.

Prej 13 marsit të vitit të kaluar, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 66.640  persona të infektuar me koronavirus. Prej tyre 1.575 pacientë kanë vdekur që nga fillimi i pandemisë./Opinion.al

Pas