Rajoni

COVID-19 në Kosovë/ Regjistrohen 3 viktima dhe 48 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:15 - 28/09/20 |
Al Do

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë humbur jetën tre persona nga COVID-19, duke e çuar numrin e viktimave në total në 625.

Ndërkohë, nga 645 teste, janë konfirmuar pozitiv me koronavirus 48 prej tyre, shifra të qëndrueshme këto në Kosovë prej disa ditësh tashmë. Numri total i rasteve është 15,530, prej të cilave aktive janë 1,475.

këto shifra janë konfirmuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë. Po ashtu në 24 orët e fundit janë shëruar 142 persona, ndërsa në total numri i të shëruarve është 13,420./ Opinion.al

Pas