Rajoni

Covid-19 në Kosovë, 4 viktima dhe 203 raste të reja në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:20 - 12/07/20 |
Opi Nion

Vijon të përkeqësohet situata pandemike në Kosovë. Instituti i Shëndetësisë Publike njoftoi 203 raste të reja me Covid-19, nga 419 teste të kryera. Kjo e çon numrin total të të infektuarve në mbi 4700.

Në 24 orët e fundit humbën jetën dhe 4 pacientë, ndërsa që prej shpërthimit të pandemisë janë shënuar 101 viktima nga koronavirusi i ri.

Autoritetet njoftuan dhe shërimin e 71 pacientëve dhe në total mbi 2200 persona kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm në Kosovë.

Pas