Rajoni

COVID-19 në Kosovë, 119 raste të reja dhe 1 viktimë në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:13 - 28/08/20 |
Opi Nion

Një viktimë dhe 119 raste të​ reja me COVID-19 është i bilanci i 24 orëve të fundit në Kosovë.

Të dhënat janë konfirmuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK). Mësohet se aktualisht numri i viktimave në Kosovë ka shkuar në 499.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit janë shëruar 154 persona, ndërsa raste aktive janë 3,362.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve është regjistruar edhe një viktimë, duke e çuar numrin total të të vdekurve me koronavirus në Kosovë në 499.

Prej 13 marsit, kur janë regjistruar rastet e para me koronavirus në Kosovë, autoritetet shëndetësore kanë raportuar për 13,100 të prekur nga sëmundja Covid-19./ Opinion.al

Pas