Bota

COVID-19 në Itali/ Ulet numri i viktimave në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:35 - 09/07/20 |
Opi Nion

12 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Itali.

Të mërkurën  në këtë shtet humbën jetën 15 persona dhe të martën 30. Të infektuarit e rinj janë 229, pjesa më e madhe e të cilëve banojnë në Lombardi 119 të prekur.

Që nga nisja e pandemisë në Itali kanë humbur jetën 34.926 persona ndërsa të infektuarit janë mbi 240 mijë. Të shëruarit në 24 orët e fundit janë 338 persona./ Opinion.al

Pas