Bota

COVID-19 në Itali, regjistrohen mbi 5 mijë raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:21 - 23/07/21 |
Opi Nion

5, 143 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Itali. Rastet e reja u konfirmuan pas realizimit të 237, 635 testeve.

Po gjatë këtij harku kohor, në Itali kanë humbur jetën nga koronavirusi 17 qytetarë.  Ndërkohë, autoritetet bëjnë me dije se sot janë shëruar 1, 239 persona.

Ministria e Shëndetësisë në Itali thotë numri i pacientëve në kujdesin intensiv është ulur, por pacientë me simptoma të lehta të Covid janë në rritje.

Që nga fillimi i pandemisë në Itali janë regjistruar 4, 307, 535 raste dhe 127, 937 viktima./ Opinion.al

Pas