Bota

COVID-19 në Itali, mbi 100 mijë të infektuar dhe 227 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:56 - 10/01/22 |
Opi Nion

Autoritetet Shëndetësore në Itali ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë regjistruar 101.762 raste të reja me koronavirus nga 612.821 tamponë që janë bërë.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 227 vdekje të tjera në total që nga fillimi i pandemisë, numri i fataliteteve ka arritur në 139,265.

Në terapi intensive janë shtruar 1606 pacientë ndërsa janë shëruar 56560./ Opinion.al

Pas