Bota

COVID-19 në Itali, ja sa persona humbën jetën në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:38 - 22/01/21 |
Opi Nion

472 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Itali.

Sipas autoriteteve shëndetësore, në Itali janë regjistruar dhe 13.633 raste të reja më koronavirus nga 267.567 tamponë të kryer.

Në total, që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetë 84 674 persona, ndërkohë, në vendin fqinj aktualisht janë 2390 pacientë që po trajtohen në kujdesin intensiv./ Opinion.al

Pas