Bota

COVID-19 në Itali, humbin jetën 67 persona, rritet numri i të infektuarve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:16 - 22/09/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 në Itali. Sipas njoftimit të autoriteteve shëndetësore në Itali, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3 970 raste të reja nga 292 872 testime të kryera.

Gjithashtu, në orët e fundit kanë humbur jetën 67 persona, ndërsa janë shëruar 6 850 qytetarë. Në spital vijon të jetë i ulët numri i pacientëve të shtruar, ku bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë larguar nga spitali edhe 141 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 4,645,853 qytetarë, mes të cilëve 130 488 pacientë kanë humbur jetën dhe betejën me sëmundjen e kanë fituar 4 408 806 qytetarë.

Pas