Bota

COVID-19 në Itali/ 9,503 të infektuar dhe 92 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:33 - 06/12/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore italiane bëjnë me dije se gjatë 24 orëve janë regjistruar 9,503 raste të reja me koronavirus nga 301,560 teste të kryera.

Po ashtu, autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan se si pasojë e Covid-19 nuk mundën të mbijetonin 92 qytetarë.

Sa i përket situatës në spitale, sipas raportimeve në njësitë e kujdesit intensiv janë duke marrë kujdes shëndetësor 743 pacientë, shtatë më shumë se të dielën.

Kurse numri i pacientëve në pavijonet e tjera Covid është 5,879, ose 282 më shumë se dje. Aktualisht vendi numëron 235,835 raste aktive, 3,835 më shumë se një ditë më parë.

Pas