Bota

COVID-19 në Itali/ 1452 raste të reja, ja sa persona humbën jetën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:27 - 16/09/20 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka publikuar bilancin ditor të viktimave dhe rasteve të reja të COVID-19.

Mësohet se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 12 persona, ndërsa janë regjistruar 1452 raste të reja.

Aktualisht, në total në shtetin fqinj kanë humbur jetën nga koronavirusi 35.645, ndërsa numri i personave të infektuar në total është 291,442.

Po asht, në harkun kohor prej 24 orëve janë shëruar 620 qytetarë, duke e çauar numrin e të shëruarve në total 215,265./ Opinion.al

Pas