Rajoni

COVID-19 në Greqi/ Rritet numri i viktimave, 1327 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:18 - 11/02/21 |
Opi Nion

22 viktima dhe 1327 raste të reja është bilanci i 24 orëve të fundit nga pandemia COVID-19 në Greqi.

Tetë nga rastet e reja u zbuluan pas kontrolleve në pikat kufitare të vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 168872, ndërsa i viktimave ka shkuar në 6056 që nga fillimi i pandemisë në shtetin fqinj.

Sipas të dhënave, 281 persona po trajtohen me intubim.  Mosha mesatare e qytetarëve që kanë humbur jetën është 79 vjeç dhe 95.6% kishin sëmundje shoqëruese.

Pas