Rajoni

COVID-19 në Greqi, regjistrohen 2343 raste të reja në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:34 - 30/08/21 |
Opi Nion

Greqia ka regjistruar sërish shifra të larta të infektimeve me Covid-19 në 24 orët e fundit.

Mësohet nga autortetet shëndetësore se 2343 qytetarë kanë rezultuar pozitivë.

Konkretisht, ai raporton se nga 338 pacientë të intubuar, 309 (91.42%) janë të pavaksinuar dhe vetëm 29 (8.58%) janë plotësisht të vaksinuar.

Ndërkohë bëhet me dije se  janë shënuar edhe 19 viktima, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 13,656 vdekje./Opinion.al

Pas