Rajoni

COVID-19 në Greqi/ Mbi 2200 raste të reja dhe 39 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:58 - 17/09/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 ne Greqi.

Autoritetet Shëndetësore bëjnë me dije se gjatë 24 orëve në shtetin fqinj janë regjistruar 2,255 raste të reja me Covid-19.

Po ashtu, për shkak të COVID-19 në Greqi kanë humbur jetën dhe 39 qytetarë.

Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë arrin në 627.314, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 14,394 vdekje./ Opinion.al

Pas