Rajoni

COVID-19 në Greqi, humbin jetën 99 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:37 - 26/11/20 |
Opi Nion

Vijon me ritme të shpejta përhapja e pandemisë COVID-19 në Greqi. Autoritetet shëndetësore kanë deklaruar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 2018 raste të reja të infektuar me COVID-19 dhe 99 viktima.

Nga të dhënat, mësohet se rastet e reja kanë të bëjën më udhëtime jashtë vendit. Ndërkohë, bëhet me dije se 524 persona janë shëruar.

Aktualisht, Selaniku mbetet një nga vatrat më të nxehta të përhapjes së virusit, qeveria greke ka shtyrë masat shtrënguese kundër përhapjes së pandemisë deri më 7 dhjetor.

Pas