Rajoni

COVID-19 në Greqi, 76 viktima dhe mbi 2 mijë raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:20 - 23/04/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë  në Greqi deklaron se janë regjistruar me COVID 2 754 raste të reja, teksa kanë humbur jetën 76 persona.

Numri i përgjithshëm i viktimave deri më tani nga koronavirusi në Greqi ka shkuar në 9 864 persona mes të cilëve 95 % kanë qenë me sëmundje bashkëshoqëruese.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i personave të infektuar me Covid në Greqi ka shkuar në 329,134 persona ku pjesa më e madhe kanë qenë meshkuj.

Pas