Rajoni

COVID-19 në Greqi, 63 humbje jetë gjatë 24 orëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:09 - 18/11/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 në Greqi.

Autoritetet shëndetësore në Greqi bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga COVID 63 qytetarë.

Po ashtu, gjatë këtij harku kohor, janë regjistruar 7317 raste të reja me COVID.

Që nga fillimi i pandemisë, në Greqi janë shënuar  861,117 raste të reja, teksa kan ë humbur jetën 17 075  qytetarë./ Opinion.al

Pas