Rajoni

COVID-19 në Greqi, 44 viktima në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:07 - 26/05/21 |
Opi Nion

44 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi, teksa janë shënuar 1.517 raste të reja.

Autoritetet shëndetësore në vendin fqinj njoftojnë se në të gjithë spitalet ndodhen në intubim 547 qytetarë.

Referuar një dite më parë, në Greqi ka një ulje të rasteve të infektimeve dhe viktimave, pasi u regjistruan 2.433 infektime me virusin dhe 50 fatalitete./ Opinion.al

Pas