Bota

COVID-19 në Britani, rritet numri i viktimave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:10 - 27/05/20 |
Opi Nion

Koronavirusi vijon të shkaktojë viktima në Britaninë e Madhe. Sipas të dhënave të fundit, brenda 24 orëve kanë humbur jetën 209 persona, duke shënuar rritje në krahasim me ditën e djeshme.

Sot ka 75 viktima më shumë se dje dhe totali ka shkuar në 37 mijë e 257. Anglia shënoi 183 viktima kurse vendet e tjera regjistruan Skocia 13, Uellsi 11 kurse më pak ka Irlanda e Veriut, vetëm dy.

Britani është një nga vendet më të prekura nga pandemia CVOVID-19, por pavarësisht numrit të viktimave, ky vend ka hartuar planin e heqjes së masave kufizuese./ Opinion.al

Pas