Rajoni

COVID-19/ Maqedonia e Veriut shënon 3 viktima dhe 80 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:20 - 13/10/20 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 3 viktima dhe 80 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit.  Viktimat janë regjistruar; një 48 vjeçar nga Shkupi, 68 vjeçar  nga Struga dhe një 78 vjeçar nga Strumica.

Krahasuar me një ditë më parë, situata duket se është përmirësuar. Maqedonia e Veriut raportoi dje 177 raste me COVID-19 dhe 5 viktima.

Gjithashtu një lajm i mirë për vendin fqinj është se dita e sotme ka shënuar më shumë të shëruar se të infektuar, pasi kanë fituar betejën me koronavirusin 97 pacientë.

 

Pas