Rajoni

COVID-19/ Maqedonia e Veriut shënon 26 viktima dhe 489 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:33 - 25/12/20 |
Doriana Çepunaj

Vijon të rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë në vendin fqinj njoftoi se nga 1,892 teste të realizuara, 489 persona rezultuan pozitiv me koronavirus në 24 orët e fundit .

Sakaq rastet e reja u regjistruan në Shkup-230, Kumanovë-28, Shtip-7, Prilep-21, Tetovë-18, Strugë-15, Veles-11, Manastir-13, Ohër-26, Kavadar-18, Gostivar-16, Gjevgjeli-14, Strumicë-18, Kriva Pallankë-6, Radovish-6, Krushev-4, Koçan-8, Probishtip-2, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-1, Pehçev-4, Vallandov-5, Vinicë-3, Dellçev-1, Kratov-2, Sveti Nikollë-2, Kërçovë-2, Resnjë-4, Negotin-3.

Po në 24 orët e fundit 26 pacientë humbën jetën si pasojë e COVID-19./ Opinion.al

Pas