Rajoni

COVID-19/ Maqedonia e Veriut regjistron 454 të infektuar dhe 9 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:13 - 29/09/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 454 raste pozitive me koronavirus nga 3,425 teste të kryera në të gjithë vendin.

Më shumë raste të reja janë regjistruar në Shkup-209, Kumanovë-45, Shtip – 22, Kavadar – 17 dhe Prilep 16.

Sipas njoftimit të autoriteteve zyrtare bëhet me dije se si pasojë e koronavirusit kanë humbur jetën edhe nëntë qytetarë ditën e sotme.

Sa i përket rasteve fatale,  pesë qytetarë e humbën jetën në Shkup (84, 79, 66, 62 dhe 57), 2 në Kumanovë (63 dhe 30) dhe nga një person ka ndërruar jetë në Gostivari (64) dhe Kavadari (80).

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 308 pacientë të shëruar në të gjithë vendin./Opinion.al

Pas