-U tha në Opinion

COVID-19, Manastirliu tregon sa qytetarë janë riinfektuar në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:25 - 11/03/21 |
Opi Nion

Tashmë varianti britanik i COVID-19 ndodhet dhe në Shqipëri. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka thënë se varianti i ti ka rritur shkallën e infektimeve në Shqipëri.

Manastriuliu tha se aktualisht në vendin tonë janë riinfektuar me koronavirusi 28 qytetarë.

“Kemi disa të dhëna në raport me riinfektimet. Riinfektim quhet ai rast ai që infektohet tre muaj pasi është konfirmuar njëherë pozitiv është konfirmuar negativ me tampon dhe riinfektohet sërish, por gjatë periudhës nuk ka pasur shenja të COVID. Deri më tani kemi 28 raste të riinfektimeve në Shqipëri.”-Manastirliu./Opinion.al

Pas