Sport

Covid-19/Kriza financiare, Ancelotti dhe lojtarët e Everton ulin 30% pagat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:50 - 10/06/20 |
Opi Nion

Kriza e shkaktuar nga pandemia COVID-19 goditi thuajse çdo fushë të ekonomisë në të gjithë botën. Një ndër fushat që ka ndier pasojat e pandemisë është dhe futbolli.

Mësohet se  Carlo Ancelotti dhe shumë lojtarë të Everton-it që ai trajnon, kanë pranuar ulje page gjatë pandemisë së koronavirusit.

Arsye kryesore që Everton të arrijë të përballojë krizën financiare dhe t’u japë paga të plota punonjësve të tjerë që punojnë në klub.

Ky lajm është konfirmuar nga shefi i klubit, i cili shpjegoi se trajneri italian dhe shumë lojtarë do të ulin vullnetarisht nga 30% e pagës madje në disa raste edhe deri 50% e saj. / Opinion.al

Pas