Kryesore

COVID-19/ Kosova shënon 2 viktima dhe 253 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:35 - 10/01/21 |
Doriana Çepunaj

Autoritetet shëndetësore në Kosovë bëjnë me dije se janë regjistruar 253 raste të reja në 24 orët e fundit nga 1,568 teste të realizuara.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 93 raste, Podujevë 31 raste, Mitrovicë 23 raste, Vushtrri 16 raste, Fushë-Kosovë 14 raste, Viti 11 raste, Gjilan 10 raste, Ferizaj 8 raste, Lipjan 8 raste, Malishevë 7 raste, Obiliq 6 raste, Suharekë 6 raste, Skenderaj 5 raste, Kaçanik 3 raste, Istog 2 raste, Rahovec 2 raste, Shtime 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Deçan, Drenas, Gjakovë, Kamenicë, Prizren dhe Shtërpcë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike raporton se po në 24 orët e fundit dy persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19.

Që prej fillimit të pandemisë numri i përgjithshëm i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë ka arritur në 53,776 persona./Opinion.al

Pas