Kryesore

COVID-19/ Kosova regjistron 38 infektime dhe 2 viktimaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:14 - 05/10/21 |
Opi Nion

Janë publikuar të dhënat e reja të ecurisë së COVID-19 në Kosovë përgjatë 24 orëve të fundit.

Në njoftim zyrtar nxjerr nga Ministria e Shëndetësisë, bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 38 persona të infektuar me koronavirus.

Nga ana tjetër, nuk e kanë fituar betejën me virusin 2 qytetarë. Sa i përket të shëruarve ato janë 185, duke e rritur këtë numër që prej fillimit të pandemisë në 155.379.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 8.777 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.388.583 doza të vaksinës./Opinion.al

Pas