Kryesore

Covid-19/ Kosova regjistron 24 viktima dhe 1.029 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:13 - 08/09/21 |
Opi Nion

Kosova ka konfirmuar 24 viktima nga koronavirusi, në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë njoftoi gjithashtu edhe për 1.029 raste pozitive nga 13.084 testime të kryera. Numri i rastet të reja është rritur pasi dje janë regjistruar 920 të infektuar.

Gjatë 24 orëve u shëruan 3.266 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 126.409.

Në total numri i rasteve aktive në Kosovë është 22.223./Opinion.al

Pas