Bota

COVID-19/ Italia regjistron 429 humbje jete në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:59 - 16/04/21 |
Opi Nion

429 viktima janë regjistruar nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri. Po ashtu janë regjistruar dhe 15,943 raste të reja nga 327.704 teste të kryera.

Sipas autoriteteve, brenda ditës u shëruan nga virusi 18.779 qytetarë të tjerë ndërsa nga terapia intensive kanë dalë 3.366 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë e deri më tani, Italia ka regjistruar të paktën 3,8 milionë të infektuar dhe 116,366 viktima./ Opinion.al

Pas