Rajoni

COVID-19/ Humbin jetën 25 persona në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:17 - 03/05/21 |
Opi Nion

Është ulur numri i rasteve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. Autoritetet shëndetësore në vendin fqinj deklarojnë se në 24 orëve të fundit, nga 572 testime janë konfirmuar vetëm 62 raste të reja.

Po gjatë këtij harku kohor kanë humbur jetën 25 persona. Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i të infektuarve me COVID në Maqedoni ka shkuar bë  152 747 persona, mes të cilëve kanë fituar betejën me Covid 133 871 pacientë dhe kanë humbur jetën 4 961 qytetarë./ Opinion.al

Pas