Rajoni

COVID-19/ Greqia regjistron 24 viktima dhe 1,100 të infektuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:02 - 26/09/21 |
Opi Nion

Greqia ka regjistruar në 24 orët e fundit  1.100 persona të infektuar me koronavirus.

Nga ana tjetër, sipas Ministrisë së Shëndetësisë nuk e kanë fituar betejën me virusi 24 persona.

Sa i përket të shtruarve në njësitë e kujdesit intensiv bëhet me dije se janë 337, ndërsa mosha mestarë e tyre është 65 vjeç. Është rritur dhe shtrimet në spitale.

Gjatë 24 orëve të fundit janë pranuar në spital 185 pacientë të cilët kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 dhe kanë shfaqur komplikacione./Opinion.al

Pas