Rajoni

COVID-19/ Greqia regjistron 1,402 raste të reja dhe 56 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:51 - 17/05/21 |
Opi Nion

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik, EDOY ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1,402 raste të reja të Covid-19 në Greqi.

Sipas informacionit të autoriteteve shëndetësore, 647 pacientë janë të intubuar në ICU.

Që nga fillimi i pandemisë e dëri në momentin e raportimit, 2,287 pacientë janë larguar nga qendrat spitalore.

Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 378,485. Ndërsa janë regjistruar 56 vdekje të reja, që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar një total prej 11,471 vdekje./Opinion.al

Pas