Aktualitet

Covid-19, Fevziu: Vaksina, mënyra më e mirë për të zbutur efektet vrasëse


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:53 - 01/11/21 |
Opi Nion

Gazetari Blendi Fevziu ka dhënë një mesazh për vaksinimin kundër Covid-19. Fevziu nënvizon se vaksinimi anti-Covid është mënyra më e mirë për të reduktuar efektet vrasëse të virusit.

“Unë jam vaksinuar, kam besur gjithmonë tek vaksina dhe do ti sugjeroja gjithëkujt që do të mbrohet të vaksinohet. Vaksinimin në gjykimin tim ishte zgjidhje më e mirë për të reduktuar sa mundemi efektet vrasëse të kësaj Pandemie,” -tha Blendi Feziu në mesazhin e tij.

Teksa ka rrëfyer përjetimin e Pandemisë, Fevziu shprehet se pandemia përshpejtoi vdekjet çka e bëri situatën sipas tij tronditëse.

“Ai që mund të quhej përjetimi personal që më ka ardhur nga Pandemi ka qënë padyshim humbja e njerëzve të njohur. E miqëve, personave të tjerët më të cilët me ka lidhur puna herë pas here, sa herë që një zile telefoni ose mesazhi lajmëronte ikjen nga kjo botë të një personi të njohur gjithmonë e ndjeja më të fortë këtë dhimbje, jo se ndarjet nga jeta janë të pa zakonta, ato janë të zakonshme në jetën e përditshëme, por fakti që pandemia i kishte përshpejtuar, linte gjithmonë një shije shpesh herë tronditëse.

Ajo që më ka bërë të reflektoj rreth Pandemisë është fakti se si një fenomen i tillë i pa parashikuar, i pa njohur nga pjesa më e madhe e jona mund të krijonte një situatë të tillë, mbylljen e kufijëve, kufizimin e lirisë së lëvizjes që brezi im e di me sa vështirësi e ka fituar”, thotë Fevziu./Opinion.al

Pas