Sport

COVID-19/ Del përgjigjja e tamponit për Cristiano Ronaldon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:19 - 27/10/20 |
Opi Nion

Cristiano Ronaldo vijon të jetë i infektuar me koronavirus, pasi dhe testi i fundit ka rezultuar pozitiv.

Futbollisti ka që më datën 13 tetor që është konfirmuar me koronavirus, ndërsa është karantinuar sapo ka marrë përgjigjen se është i infektuar.

Sipas raportimeve të mediave italiane, kjo do të thotë se ylli i kampionëve të Italisë do të humbasë takimin e nesërm kundër Barcelonës në Champions League.

Ronaldo u infektua kur ishte në grumbullim me kombëtaren e tij dhe që nga ajo kohë ai ka humbur katër ndeshje: atë kundër Suedisë, me Crotonen dhe Hellas Verona në kampionat si dhe duelin me Dynamo Kyiv në Champions

Pas