Aktualitet

COVID-19, Budina: S’kam ndjerë asnjë shenjë të infektimit, dyshoj se…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:35 - 23/06/20 |
Opi Nion

Pak ditë më parë u njoftuar se regjisori Edmond Budina është infektuar me COVID-19. Gjatë një interviste televizive, Budina  deklaroi se nuk ka ndjerë asnjë shenjë të infektimit me koronavirus.

Po ashtu, regjisori është shprehur emri i tij është publikuar pa leje, ndërsa shton se ka dyshime se gjithçka mund të jetë edhe e sajuar.

Budina shtoi se gjuha që përdori Edi Rama në lidhje me të dhe vëllain që u tha se ishte me Covid-19, ishte hipokrize.

“Unë si tani, si dje, si pardje kam qenë shumë mirë, nuk kam pasur asnjë shqetësim. Nuk kam asnjë shenjë të tipit të virusit Covid-19. Me këtë dua të them që edhe mund të jem i infektuar me Covid-19, por ndoshta jam asimptomatik. Edhe Roberti është shumë mirë. Të gjithë jemi mirë. As gruaja e Robertit e as fëmijët nuk kanë virus. Gruaja dhe fëmijët e Robertit dolën negativë. Insistoi ISHP që të bëjë testin, sepse në familje ndërroi jetë halla. Doli se një grua që ishte në varrim ishte pozitive me koronavirus, e pas kësaj insistuan që të bëj testin. na bënë testin sepse na thanë se jemi kontakt i afërt, sepse në varrim ishte vëllai im Gjergji. Pas testit, dola pozitiv dhe u bë gjithçka publike. Dyshimi mbetet që mund të jem i infektuar kanë thënë ndoshta për shkak të protestës sonë për Teatrin. Më lënë të dyshoj fort, sepse nuk kishin arsye pse ta bëjnë publik kur nuk e kam kërkuar. Kjo më duket e çuditshme. Si mund ta bëjë këtë gjë kryeministri, që duhet të jetë i pari që duhet të ruajë privatësinë. Kishte gjuhë hipokrite, duke thënë se na vjen keq, por ndoshta na thotë që mos dilni në protesta se këta janë të infektuar. Unë pas 10 ditësh kam të drejtë të dal. Halla ime ka vdekur që më 5 qershor e sot jemi më datë 22 qershor. Nuk do kërkoj të bëj asnjë tampon”, – tha Budina./ Opinion.al

Pas