Aktualitet

COVID-19/ 16 raste të reja në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:06 - 29/04/20 |
Al Do

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve në vendin tonë janë identifikuar edhe 16 raste të reja të prekura nga koronavirusi duke e çuar 766 numrin total të infektuarve.

Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 270 persona të dyshuar me COVID-19.

Nga rezultatet e testimeve janë konfirmuar 16 raste pozitive me COVID19, nga të cilat 9 raste janë në Tiranë, 5 raste në Krujë, 1 raste në Shkodër dhe 1 rast në Berat.

Deri në këto momente janë testuar 8028 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 766 raste.

Deri tani 30 qytetarë e kanë humbur betejën me këtë sëmundje, megjithë përpjekjet e stafit mjekësor./Opinion.al

Pas