Rajoni

Covid/1 viktimë dhe 15 raste të reja në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:41 - 20/07/21 |
Opi Nion

1 viktimë dhe 15 infektime të reja. Janë këto të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë lidhur me 24 orët e fundit, ku janë kryer 2,144 testime për Covid 19. Në të gjithë vendin janë 107 raste aktive,

Prej 13 marsit 2020, kur janë regjistruar rastet e para të infektimit, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 107,921 pacientë me Covid 19.  Prej tyre 2,265 kanë humbur jetën./Opinion.al

Pas